SEO Neden Önemlidir ?

SEO Neden Önemlidir?
Günümüzde artan internet sitesi kullanıcısına paralel olarak web siteleri de aynı oranda artmakta ve rekabet gün geçtikçe dijital ortamda daha da kızışmaktadır. Rekabetin olduğu her yerde olduğu gibi web'de de bazı web siteleri alıp başını giderken bazıları da sadece site sahipleri dışında hiç kimse tarafından ziyaret edilmemektedir. Sattığınız bir ürünün yalnızca web sitenizi bilen sınırlı bir yakın çevreniz dışında kimse tarafından ziyaret edilmediği için bilinmiyor olması hiçbir şirkete ya da internet girişimine yarar sağlamaz. Yalnızca kartvizitinizin olduğu kişiler dışında da interneti aktif olarak kullanan tüm diğer herkesin ihtiyaçları olduğunda karşılarına çıkmanız ve internet pastasından sizin de payınıza düşeni almanız gerekir. İnternet bu yönüyle aynı zamanda ücretsiz bir pazarlama aracı olarak da web sitesi sahiplerine sınırsız olanaklar sunuyor. Yalnızca sınırlı bir çevreye hitap eden bir marka ya da ürününüz web sayfanız aracılığıyla tüm dünyaya duyurulabilir. Bunu yapmak sanıldığı kadar zor değil. Firmanız çok yoğun bir rekabetin olmadığı sektörde ise, belirli bir çaba ve emek sonucu kısa bir süre içerisinde bunun meyvelerini toplayabilirsiniz. Daha çok internet üzerinden alışveriş yapma imkanının olduğu bilet satışı, tatil vb rekabetin çok yoğun olduğu sektörlerde mümkün değildir.

Ankara Web Tasarım İnternet siteleri seo çalışmasına ihtiyaç duymaktadır.

Faaliyete geçirdiğiniz internet sitesinin sahip olacağı ziyaretçi sayısı genellikle sizin haber verdiğiniz yakın çevreniz veya paylaştığınız sosyal medya platformlarından oluşmaktadır. Eğer içeriğiniz su sporları ile ilgili ise ve sizde hedef kitle olarak su sporları ile ilgilenen kişiler tarafından ziyaret edilmek istiyorsanız başlangıçta mümkün değildir.

Arama motorlarının yeni sitelere bakış açıları şu şekilde gelişmektedir. Botlar tarafından belirli periyotlarda siteniz incelenerek hangi süre zarfında nasıl bir gelişim sağlamışsınız, ziyaretçileriniz sayfalarınızda ne kadar süre kalmışlar, ziyaretçilerinizin site ile olan etkileşimi, gerçekleştirilen satın alma ve sipariş işlemleri sıralamanızı anahtar kelimeler üzerinde belirleyen 200 faktörden sadece birkaçıdır.

Seo sadece şu siteler için gereklidir diye bir sınıflandırma yapılması yanlıştır. İnternet üzerinde faaliyet gösteren ve gelişmek isteyen tüm siteler için arama motoru optimizasyonu gereklidir.

TOP